Europa Wiadomości

Czeskie pismo przedstawiło Adolfa Hitlera jako aktywistę Black Lives Matter

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl “Reflex” to czeski tygodnik poświęcony tematyce politycznej, społecznej i kulturalnej. Został założony w 1990 roku i jest obecnie własnością spółki Czech News Center. Jest uznawany za jeden z najbardziej kontrowersyjnych ale i poczytnych czasopism społeczno-politycznych w kraju. Ankiety przeprowadzone przez Czeskie Stowarzyszenie Wydawców (Unie vydavatelů ) w 2005, 2006, 2007 i 2008 r. umieściły “Reflex” na pierwszym miejscu w swojej kategorii. Czasopismo uważane jest za konserwatywne i anty-lewicowe.

Dobrze pamiętamy sytuacje, w których w filmach obsadza się w rolach bohaterów jednoznacznie białych aktorów czarnoskórych. Naczelny “Reflexu” postanowił zrobić coś przeciwnego i wykpić ruch BLM wizerunkiem Adolfa Hitlera jako Murzyna z fryzurą afro.

– Kiedy uklękniemy przed wszystkimi złoczyńcami, którzy rzekomi chcieli poprawić sytuację? – pyta redakcja.

Szybko w siedzibie tygodnika rozdzwoniły się telefony od zagniewanych sympatyków BLM. Podobnie było ze skrzynką e-mail. Zaroiło się od krytycznych komentarzy w mediach społecznościowych.

Marek Stoniš, redaktor naczelny magazynu, został też ukarany przez Facebook czasową blokadą swojego prywatnego konta. Jak można się jednak spodziewać, numer z tego tygodnia rozszedł się jak świeże bułeczki.

To nie złoto. To platyna!

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!