Europa Wiadomości

Czeskie Linie Lotnicze wznawiają loty po okresie zamknięcia spowodowanego pandemią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Czeskie Linie Lotnicze wznawiają działalność po okresie zamknięcia spowodowanego pandemią – przekazuje w sobotę Agencja Prasowa Reuters.

Od 18 maja Czeskie Linie Lotnicze wznowią część operacji po sześciotygodniowej przerwiespowodowanej pandemią koronawirusa, przekazał w sobotę Reuters. 

Loty do Amsterdamu, Frankfurtu, Paryża i Sztokholmu zostaną ponownie otwarte w pierwszej fali. Linie  przekazały, że 24 maja ponownie otworzy się trasa do Kijowa, a następnie 25 maja do Odessy i Bukaresztu.

Pasażerowie będą zobowiązani do noszenia masek na twarz podczas całego lotu, będa także musieli zachować odległość 2 metrów między osobami. Czeskie Linie Lotnicze poinformowały, że kabiny zostaną zdezynfekowane przed i po każdym locie.

Linie lotnicze na całym świecie zostały mocno dotknięte pandemią COVID-19. W bardzo krótkim czasie odwołano loty międzynarodowe co zmusiło przewoźników do uziemienia swoich samolotów i szukania pomocy w krajowych bankach.

Według najnowszych danych, w Czechach zdiagnozowano 8078 przypadków koronawirusa, ponad połowa z nich (4414 osób) zostało już zakwalifikowanych jako ozdrowieńcy. Nie ma jednak pewności czy osoby te nabyły odporność na COVID-19

Z powodu choroby wywołanej przez nowego koronawirusa w Czechach zmarły 273 osoby.

Kiedy zdecyduje się na to również Polska?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!