Europa Wiadomości

Czesi otwierają restauracje i sklepy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal interia.pl czeski rząd zatwierdził we wtorek plan stopniowego otwierania sklepów i restauracji między 20 kwietnia a 8 czerwca. Ma to ożywić czeską gospodarkę po wprowadzeniu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa

Zgodnie z rządowym planem, małe sklepy zostaną ponownie otwarte 20 kwietnia, większe sklepy – 11 maja, a restauracje i centra handlowe – 8 czerwca.

Stan wyjątkowy w Czechach obowiązuje do 30 kwietnia, jednak niektóre obostrzenia zostały złagodzone.

Dozwolone jest m.in. indywidualne uprawianie sportu na świeżym powietrzu.

Zasady kwarantanny zostały już złagodzone w Austrii. Zgodnie z zapowiedzią kanclerza Sebastiana Kurza, od 14 kwietnia swoją działalność wznowiła część sklepów. Reszta sklepów i lokali usługowych ma zostać otwarta w maju.

Resort zdrowia Czech poinformował we wtorek, że w kraju zmarło dotąd 147 chorych na COVID-19, w tym cztery osoby od poniedziałku. Zakażonych koronawirusem jest w kraju ponad sześć tys. osób. W poniedziałek przeprowadzono najmniej testów od początku kwietnia – 3183.

Ostatniej doby przybyło 68 przypadków zakażeń. To najmniej od 17 marca.

W Czechach przeprowadzono dotąd ponad 131,5 tys. testów. Najwięcej testów wykonano 8 kwietnia – było ich wówczas 8164 i w 295 przypadkach dały wynik pozytywny. W kolejnych dniach liczba przeprowadzanych testów malała – w Wielki Piątek było ich niewiele ponad pięć tys., w sobotę około 4,8 tys., a w poniedziałek blisko 3,2 tys.

Co wy na to?

Źródło: interia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!