Wiadomości

Czeczen został zatrzymany przez ABW za związki z Państwem Islamskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

ABW zatrzymała obywatela Federacji Rosyjskiej mężczyznę podejrzewanego o udział w organizacji terrorystycznej. Alvi A. został tymczasowo aresztowany.

– Do zatrzymania doszło pod koniec listopada – powiedział w TVP Info Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych.

Z materiałów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wynika, że Alvi A., Czeczen z rosyjskim obywatelstwem, był powiązany z Państwem Islamskim. Miał brać udział w walkach na Bliskim Wschodzie oraz utrzymywać kontakty z radykalnymi islamistami.

– Alvi A. został dostarczony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty udziału w organizacji o charakterze terrorystycznym. Decyzją sądu został aresztowany – poinformował Stanisław Żaryn.

ABW zidentyfikowała podejrzanego jako członka grupy zajmującej się wsparciem logistycznym organizacji terrorystycznych. Zatrzymany Czeczen utrzymywał na terytorium Polski kontakty z innymi radykałami, z których kilku zostało już deportowanych do kraju pochodzenia.

Wobec Alviego A. prowadzono również postępowania przygotowawcze, w których miał on status podejrzanego w związku z zarzutem organizowania nielegalnej migracji.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!