Wiadomości

Czarzasty grozi PiS-owi: „Odwołanie Biejat może skutkować podobnymi decyzjami w Senacie wobec PiS”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Odwołanie Magdaleny Biejat z funkcji szefowej komisji polityki społecznej i rodziny może spowodować odwołania przedstawicieli PiS ze stanowisk w komisjach senackich – mówił w Radiu Zet lider SLD i wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

W internetowej części rozmowy w Radiu Zet Włodzimierz Czarzasty był pytany o plany PiS, by odwołać z funkcji przewodniczącej sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny Magdalenę Biejat z Lewicy.

– PiS może wszystko odbić, bo jak ma się ma sześć głosów więcej w Sejmie, można wszystkich odwołać – przyznał Czarzasty.

– Dostaliśmy w ramach porozumienia klubowego trzech szefów komisji, PO dostała sześciu szefów komisji. Jak PiS będzie chciał zlikwidować trzech szefów komisji u nas, sześciu szefów komisji w Platformie i trzech szefów w PSL, zrobi to w przeciągu jednego dnia – mówił.

– Ale my jesteśmy w stanie zrobić to samo w drugą stronę w Senacie. Tylko czy o to chodzi w polityce? – pytał.

W Senacie, jak dodał, „też są jacyś szefowie i wiceszefowie komisji”. – Dlatego nawołuję do rozsądku – podkreślił Czarzasty. – Jak ktoś będzie zdejmował, niech wie, że zdjęcie może również nastąpić z drugiej strony. To jest polityka – powiedział lider SLD.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!