Wiadomości

Barbara Socha powołana na pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Mateusz Morawiecki powołał we wtorek Barbarę Sochę na pełnomocnika rządu do spraw polityki demograficznej – poinformowała Kancelaria Premiera. Jej zadaniem ma być przygotowanie strategii demograficznej, której celem będzie zwiększenie dzietności i promocja tradycyjnej rodziny.

O tym, że powstanie stanowisko pełnomocnika rządu do spraw polityki demograficznej informował w zeszłym tygodniu szef KPRM Michał Dworczyk.

Wśród zadań pełnomocnika – jak wskazał Dworczyk – będzie przygotowanie strategii demograficznej, której celem jest zwiększenie dzietności i promocja tradycyjnej rodziny. “To jest, można powiedzieć, kolejnym dowodem, jak bardzo polityka prorodzinna jest istotna z punktu widzenia naszej formacji” – mówił wówczas szef KPRM.

Jak dodał demografia to olbrzymie wyzwanie, które stoi w tej kadencji przed rządem PiS. “Jeśli chodzi o wskaźnik dzietności, to jesteśmy, niestety, na bardzo odległym miejscu, nie tylko w skali Unii Europejskiej, ale w ogóle w skali świata” – mówił Dworczyk.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!