Wiadomości

Czarnoskóry mężczyzna agitujący na rzecz Trumpa został zastrzelony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Republikanie domagają się śledztwa federalnego w sprawie zabójstwa czarnoskórego zwolennika Donalda Trumpa, do którego doszło w Milwaukee.

60-letni Bernell Trammell, znany z noszenia ręcznie robionych plakatów z napisem „Głosuj na Donalda Trumpa 2020” i umieszczania ich na swojej witrynie sklepowej, został zastrzelony przez nieznanego napastnika na jego chodniku w czwartek po południu – podała policja.

„Ze względu na dobrze znane zaangażowanie polityczne Trammella i możliwość, że jego zabójstwo mogło mieć motywy polityczne, z szacunkiem zwracam się do prokuratora Stanów Zjednoczonych Matthew Kruegera o wszczęcie śledztwa” – powiedział w piątek Andrew Hitt, przewodniczący Partii Republikańskiej w Wisconsin.

„Żaden Amerykanin nie powinien obawiać się o swoje osobiste bezpieczeństwo z powodu miejsca zamieszkania lub przynależności politycznej ”- dodał Hitt.

Rzecznik Kruegera, Kenneth Gales, powiedział, że nie może skomentować prośby Hitta.

Trammell był znaną postacią w dzielnicy Riverwest w Milwaukee, często jeżdżąc na rowerze lub spacerując po ulicach z plakatami głoszącymi jego przemyślenia religijne lub polityczne.

„Miał głosił różne poglądy” – powiedział The Post miejscowy pisarz Adebisi Agoro. – „Ale ta jego ostatnia aktywność sprawił, że ludzie byli na niego oburzeni”.

W czwartek, na kilka godzin przed śmiercią Trammell udzielił wywiadu na temat jego wsparcia dla Trumpa.

/nypost.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!