Polska Wiadomości

Czarnoskóry bokser Izu Ugonoh jest dumny, że może reprezentować Polskę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W związku z tym, że zacząłem swoją karierę bokserską w Polsce, pierwsze pięć pojedynków stoczyłem właśnie tutaj, było oczywiste, że reprezentuję Polskę. Jest to dla mnie wyróżnieniem – powiedział na antenie TVP Info pięściarz wagi ciężkiej Izu Ugonoh. Opowiedział też, dlaczego uprawia boks.

Sportowiec zaznaczył, że zamienił kick-boxing na boks ze względu na chęć rozwoju. Pięściarz zauważył, że ta dyscyplina zapewni mu dodatkowe wyzwania.

– Muszę wziąć pod uwagę to, że boks jest innym sportem. Jest to dyscyplina olimpijska i sprawy są tu o wiele bardziej skomplikowane – stwierdził. Dodał, że w kick-boxingu został mistrzem świata i Europy, a boks jest nowym wyzwaniem.

Pięściarz powiedział, że na różnych galach sztuk walki zawodnicy dziwili się, że „czarnoskóry chłopak reprezentuje Polskę”. – Mówiłem wtedy, że się tu urodziłem i to jest naturalna kolej rzeczy. Czasami ludzie są na tyle zdziwieni, że mówią: nie wiedziałem, że w ogóle są czarni w Polsce. Ja na to odpowiadam: oprócz mnie jest jeszcze pięciu – zażartował sportowiec.

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!