Wiadomości

Czarnek do dziennikarki TVN24: “Więcej rozsądku, więcej rozwagi”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister edukacji narodowej i nauki w zdecydowanych słowach odpowiedział na pytanie dziennikarki TVN24, która próbowała cynicznie grać “dziećmi z Michałowa”.

Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wzięli udział w konferencji prasowej w Szczecinie. W pewnym momencie pytanie zadała dziennikarka TVN24, która znów próbowała cynicznie grać tematem dzieci migrantów. Na pytanie zareagował Przemysław Czarnek. Szef resortu edukacji i nauki podszedł do mikrofonu i odpowiedział na pytanie dziennikarki.

– Wszystkim powinien być bliski los dzieci, które są narażone na to, że staną się ofiarami handlu ludźmi. Te dzieci, tak jak inni ludzie przywożeni na granicę Białorusi z Polską, są ofiarami handlu ludźmi. Handlu przygotowanego przez Alaksandra Łukaszenkę i jego reżim. Wszyscy, którzy tak, jak państwa telewizja powodują tego rodzaju dezinformację, są współwinni handlowi ludźmi! – stwierdził szef MEiN.

– Tak, jak wszyscy, którzy bezkrytycznie podchodzili do fali migracji w 2015 roku, są współwinni ofiar, które zatonęły na Morzu Śródziemnym. Więcej rozsądku, więcej rozwagi. Jesteście telewizją, która działa w Polsce, jesteście odpowiedzialni za to, co się dzieje w Polsce – dodał Czarnek.

Czytaj też:

Obrzydliwe: Rzucają dzieciom czekoladki, żeby zrobić im zdjęcia

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!