Polska Wiadomości

Cyganie wywołali awanturę w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal nczas.com w Knurowie w woj. śląskim doszło do nieprzyjemnego incydentu w bazie noclegowej dla uchodźców z Ukrainy zorganizowanej w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR). Rozegrała się tam awantura z udziałem agresywnych mężczyzn, którzy – według świadków zajścia – byli Cyganami. Nie obyło się bez interwencji policji.

Do zdarzenia doszło w środę 23 marca 2022 roku w hali MOSiR w Knurowie-Szczygłowicach. Na teren noclegowni dla uchodźców wdarła się grupa agresywnych mężczyzn. Jak relacjonuje lokalny portal slazag.pl, według świadków byli to Cyganie.

Rzecznik gliwickiej policji przekazał, że mężczyźni ci zaczepiali przebywających w hali uchodźców. Zachowywali się głośno, słychać było krzyki. Intruzi ostentacyjnie też palili papierosy. Znajdujący się na miejscu policjanci z Knurowa postanowili odizolować agresywnych mężczyzn od grupy uchodźców z Ukrainy – kobiet i dzieci.

Gdy funkcjonariusze wylegitymowali awanturników, okazało się, że ich pobyt ani w Knurowie, ani też w Polsce nie jest sformalizowany, a oni sami nie są skorzy do tego, by ten stan rzeczy zmienić. Ponadto część z nich była notowana lub karana w naszym kraju.

– Ta niestosująca się do zasad grupa została już usunięta z obiektu hali MOSiR w Knurowie – poinformował podinspektor Słomski, oficer prasowy. Jak dodał, podczas policyjnych czynności udało się też odnaleźć skradzioną z pobliskiego osiedla hulajnogę.

Portal slazag.pl przypomniał, że nie jest to pierwszy incydent z Cyganami w Knurowie. W ubiegły piątek 18 marca do hali MOSiR w Knurowie-Szczygłowicach trafiło czterdzieści osób. Mieli to być uchodźcy z Ukrainy. Jak się jednak okazało, w grupie tej uciekający przed wojną stanowili zaledwie kilkanaście osób. Reszta natomiast to kobiety i mężczyźni romskiego pochodzenia. Nie wiadomo dokładnie, jak Cyganie zdołali się tam dostać.

Źródło: slazag.pl/nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!