Euro
Europa Wiadomości

Cyfrowe euro? Kolejna teoria spiskowa staje się faktem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od kilku lat w Internecie krażą teorie spiskowe na temat planów likwidacji gotówki i zastąpienia jej całkowicie dyfrowym pieniądzem. Jak się okazuje, ta “teoria spiskowa” właśnie staje się faktem.

Komisja Europejska zaproponowała dziś zlikwidowaniepapierowego Euro. Od niedawna spekulowało się o możliwości przeprowadzenia przez Parlament Europejski regulacji na temat cyfrowej waluty. Chodzi o projekt tzw. Central Bank Digital Currency, czyli cyfrowej waluty banku centralnego. Projekt jaki możemy znaleźć na stronach instytucji unijnych, zakłada daleko idące zmiany. Przede wszystkim pojawia sie w nim sprzeczność. Prrojekt bowiem z jednej strony zakłada decentralizację płatności, a z drugiej chce całość operacji oddać w kontrolę specjalnemu bankowi centralnemu, działającemu na zasadach portfela kryptowalutowego. Chodzi o tzw. “europejski portfel cyfrowej tożsamości”.
Co więcej, według dokumentu, transakcje online z w/w portfeli, miałyby mieć charakter gotówkowy, co nie jest prawdą, gdyż jest niewykonalne. Wszelkie dane takich transakcji nadal będą dostępne dla uprawnuonych organów. Oczywiście można powiedzieć, że jeśli ktoś jest uczciwy, to nie ma się czego obawiać, zwłaszcza kontroli państwowych. Doskonale jednak wiemy, w jakim kierunku idą obecne rządy europejskie – w kierunku totalnej cenzury i wyrzucania na margines społeczny osób o prawicowych i patriotycznych poglądach. Już protesty w Kanadzie pokazały, że państwo może walczyć z opozycją poprzez blokowanie manifestantom kont bankowych. Czy na pewno chcemy tego w Europie?
euro
Pierwsza strona unijnego projektu prawa, wprowadzającego cyfrowe Euro.

Więcej na temat problemu cyfrowego euro, można przeczytać tutaj.

Polecamy również: Biskup odmawia odprawienia Mszy w Auschwitz w obawie przed Żydami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!