Wiadomości

Cyfrowa Łasica grasuje w Orzyszu, czyli ćwiczenia sztabowe 15 Brygady Zmechanizowanej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej rozpoczęło się ćwiczenie dowódczo-sztabowe wspomagane komputerowo pod kryptonimem „ŁASICA-19”

Dziś na placu apelowym w Orzyszu rozpoczęło się ćwiczenie dowódczo – sztabowe wspomagane komputerowo z wykorzystaniem systemu JCATS, w którym udział bierze także Batalionowa Grupa Bojowa NATO. Równolegle z ćwiczeniem rozpoczęło się szkolenie poligonowe Grupy Zadaniowej 15GBZ, której trzon stanowi 2 batalion zmechanizowany.

„Podczas krótkiego ale intensywnego szkolenia będziemy mieli możliwość sprawdzenie zdolności, gotowości i interoperacyjności 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej z Batalionową Grupą Bojową NATO. Ocenie poddane zostanie przygotowania dowództw i sztabów do pracy w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Doskonalone będą umiejętności dowódców i organu dowodzenia w działaniu zespołowym, w rozwiązywaniu problemów taktycznych oraz dowodzeniu” – zapowiedział dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej pułkownik Norbert Iwanowski.

Dziś, w pierwszym dniu ćwiczenia realizowana jest część wstępna czyli Mini-ex mająca na celu sprawdzenie systemu łączności oraz gotowości osób funkcyjnych do działania. Ćwiczenie ”ŁASICA-19” wspierane jest przez Zespół Systemu JCATS z Centrum Wsparcia Systemów Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

/15bz.wp.mil.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!