Wiadomości

Cukiernik znowu atakowany przez lobby LGBT. Tym razem odmówił wykonania ciasta z okazji zmiany płci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jack Phillips, mistrz cukierniczy z amerykańskiego miasta Denver, który w 2018 r. został uniewinniony od zarzutów dyskryminacji przez Sąd Najwyższy, ponieważ odmówił wykonania tortu dla „małżeństwa” gejowskiego, został ponownie oskarżony.

Tym razem za to, że odmówił wykonania ciasta z okazji zmiany płci. Pozew przeciwko niemu złożył prawnik Autumn Scardina, który teraz identyfikuje się jako kobieta. Poprosił Phillipsa, aby zrobił mu ciasto, aby uczcić swoją „tranzycję”, ale cukiernik odmówił i historia zaczęła się od nowa.

Autumn Scardina zamówił tort urodzinowy tego samego dnia, kiedy Sąd Najwyższy ogłosił, że rozpatrzy apelację piekarza w sprawie tortu weselnego. Scardina zażądał ciasta, które miało być niebieskie na zewnątrz i różowe w środku na cześć jej zmiany płci.

Prawnik reprezentujący Phillipsa, Sean Gates, powiedział, że jego odmowa zrobienia tortu dotyczyła jego przesłania, a nie chodziło o dyskryminację Scardiny, powtarzając twierdzenia poczynione w walce prawnej Phillipsa o jego odmowę zrobienia tortu weselnego dla Charliego Craiga i Dave’a Mullins w 2012 roku. Gates argumentował, że nie mógł stworzyć ciasta z przesłaniem, z którym się nie zgadzał, powiedział Gates.

„Przesłanie byłoby takie, że zgadza się, że zmiana płci jest czymś, co należy celebrować” – powiedział Gates, który zauważył później, że Phillips sprzeciwił się robieniu ciast też z innymi przesłaniami, którym się sprzeciwiał, w tym na przykład z okazji Halloween.

/wpolityce.pl apnews.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!