Wiadomości

Coś spadło pod Nidzicą? Wojsko poderwało śmigłowiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zadanie przerwano w związku z negatywnym wynikiem poszukiwań.

Śmigłowiec SAR z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej został zadysponowany do poszukiwań obiektu, którego upadek zaobserwowano w okolicach miejscowości Brzeźno Łyńskie w pobliżu Nidzicy – poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej w komunikacie podała, że w sobotę w nocy śmigłowiec Anakonda został poderwany do poszukiwań obiektu. „O godz. 0.43 załoga dyżurna SAR pełniąca dyżur ratowniczy na lotnisku 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach otrzymała zadanie poszukiwania obiektu, którego upadek zaobserwowano w okolicach miejscowości Brzeźno Łyńskie w pobliżu Nidzicy” – czytamy w komunikacie.

Śmigłowiec poszukiwawczo-ratowniczy W-3WARM Anakonda wystartował o godzinie 1.02 i po godzinie lotu osiągnął rejon poszukiwań. „Po pół godzinie poszukiwań zadanie przerwano na polecenie służb koordynujących akcję. Śmigłowiec powrócił na macierzyste lotnisko Oksywie o godz. 3.20” – przekazano.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych w późniejszym komunikacie podało, że „zadanie przerwano w związku z negatywnym wynikiem poszukiwań. Informujemy, że urządzenia cywilne i wojskowe nie zarejestrowały żadnego obiektu”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!