Wiadomości

Coraz więcej samobójstw wśród szwedzkich transseksualistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szwedzki Urząd do spraw Zdrowia Publicznego ma przeprowadzić badania wśród osób z „zaburzeniami tożsamości płciowej” w ramach projektu zleconego przez rząd. Państwo zaniepokoił raport, z którego wynika, że choroby psychiczne wśród transseksualistów są bardzo częste – informuje portal swiato-poglad.pl..

Z raportu Urzędu ds. Zdrowia Publicznego i sztokholmskiego, medycznego Instytutu Karolinska wynika, że u wielu osób z „zaburzeniami tożsamości płciowej” stwierdzono choroby psychiczne. Osoby te często dopuszczają się prób samobójczych.

– Młodzi ludzie trans to grupa, w której tendencje samobójcze wzrastają w szczególnie wyraźny sposób – nie może tak być. Musimy podjąć konkretne działania – powiedziała minister spraw społecznych Annika Strandhäll.

Oprócz badań, szwedzki rząd przeznaczył dotacje dla organizacji zajmujących się wsparciem transseksualistów i zapobieganiem samobójstw wśród nich.

Zatrważające dane z raportu pokazują, do czego może doprowadzić promująca dewiację i zboczenie ideologia gender. Nowoczesny świat każe ignorować ten problem i określać transseksualizm jako normalną rzecz.

Z badań wynika, że aż 60 proc. młodzieży w wieku od 15 od 19 lat, mającej problem z określeniem swojej płciowości, miało myśli samobójcze w przeciągu ostatniego roku. Natomiast 40 proc. z nich podjęło przynajmniej jedną próbę samobójczą.

Do początku 2017 roku w Szwecji u osób transseksualnych stwierdzano dysforię płciową uznawaną za chorobę psychiczną, jednak zaczęto skarżyć się na dyskryminację. W związku z tym WHO podjęło decyzję o usunięcie zaburzeń płci z działu chorób psychicznych.

/swiato-poglad.pl, niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!