Wiadomości

Coraz więcej imigrantów z Bliskiego Wschodu próbuje dostać się do Polski przez Ukrainę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pieszo przekroczyli granicę państwa z Ukrainy do Polski. Nielegalni imigranci to obywatel Turcji i dwóch Marokańczyków. Wszyscy chcieli dotrzeć do Niemiec – czytamy na stronie strazgraniczna.pl.

23 października br. funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pieszo przekroczyli granicę między Ukrainą a Polską w rejonie miejscowości Chotyniec w powiecie jarosławskim. Ustalono, że zatrzymani to obywatele Maroka w wieku 18 i 26 lat, studiujący na Ukrainie. Dwa dni wcześniej granicę w tym rejonie przekroczył 27-letni obywatel Turcji.

Wszyscy cudzoziemcy przyznali się do nielegalnego przekroczenia i wyjaśnili, że celem ich podróży miały być Niemcy, gdzie chcieli podjąć pracę zarobkową.

Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych trójka migrantów została przekazana w drodze readmisji uproszczonej ukraińskim służbom granicznym.

W ostatnim czasie notujemy coraz więcej tego rodzaju przypadków. Wydaje się, że wobec zablokowania szlaku bałkańskiego imigranci z Bliskiego Wschodu testują nowy szlak – przez Morze Czarne i Ukrainę…

/wk, strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!