Europa Wiadomości

Austria: Zatrzymano seryjnego mordercę z Pakistanu, który przybył do Europy jako nielegalny imigrant

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wiedeńska policja aresztowała 35-letniego mężczyznę, oskarżanego o zabicie 70 osób w Pakistanie. Atif Z. dostał się do kraju przed kilkunastoma miesiącami w grupie 42 nielegalnych imigrantów przybyłych przez Węgry tzw. szlakiem bałkańskim, poinformował dziennik “Krone”.

Podejrzany znajduje się na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Pakistanie. Znany był jako “Rzeźnik z Pakistanu”, a ze skąpych informacji płynących z jego rodzinnego kraju wynika, iż dokonywał zabójstw na zlecenie. Obecnie zajmował się organizowaniem przemytu ludzi do krajów Unii Europejskiej.

– Sprawa ta po raz kolejny pokazuje znaczenie współpracy międzynarodowej w zwalczaniu przestępczości. Mogę tylko pogratulować funkcjonariuszom tego sukcesu” – powiedział austriacki minister spraw wewnętrznych, Wolfgang Sobotka.

Atif Z. oczekuje teraz na deportację do Pakistanu. Proces ten może jednak zostać opóźniony, ponieważ Wiedeń zwyczajowo nie wydaje przestępców, którzy mogliby stawić czoła karze śmierci w swoim kraju ojczystym.

Według agencji Frontex Unii Europejskiej, przed ponad rokiem udało się doprowadzić do zamknięcia szlaku bałkańskiego dla uchodźców. Wciąż jednak przybywa tamtędy wielu migrantów.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!