Wiadomości

Co piątej Polki nie stać na zakup podpasek – twierdzi działaczka Wiosny Biedronia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Paulina Majczak doszła do wniosku, iż nie może patrzeć bezczynnie, jak bardzo męczą się – przynajmniej w jej mniemaniu – miliony Polek, których nie stać na zakup podpasek, więc postanowiła zorganizować specjalną akcję…

„Ruszyliśmy z #MenstruAkcja – projektem o problemie ubóstwa menstruacyjnego. Według badań co 5 Polka nie może pozwolić sobie na zakup produktów sanitarnych. Pora z tym skończyć! Wysłaliśmy dzisiaj apel do uczelni i szkół z prośbą o wygospodarowanie finansów na koszyki pomocowe” – napisała na twitterze młoda działaczka Wiosny.

Nie wiemy, co to za badania, na które powołuje się pani Paulina, ale – jak twierdzi – projekt powstał w współpracy z biurem poselskim Macieja Kopca.

„Placówki mogą liczyć na pełne wsparcie naszego zespołu oraz posła Kopca. Nasze kolejne kroki możecie śledzić na naszym insta: /menstruakcja” – informuje pani Paulina.

W sytuacji gdy wielu internautów zaczęło się naśmiewać z całej akcji, wskazując, że podpaski to wydatek rzędu kilku złotych, głos zdecydował się zabrać także poseł Kopiec…

„Wszystkich Panów krytykujących zasadność #MenstruAkcja bardzo proszę o zajmowanie stanowisk PO przebyciu pierwszej miesiączki. Cierpliwości” – napisał poseł Kopiec, najwyraźniej sugerując, iż on miesiączki przechodzi regularnie, skoro zechciał zająć stanowisko.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!