Wiadomości

Co najmniej dziesięciu protureckich bojowników zginęło w rosyjskich nalotach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej dziesięciu protureckich bojowników poniosło śmierć w rosyjskich atakach. Podobno pięciu bojowników turkmeńskiej Dywizji Sił Specjalnych Hamza (Hamza Özel Kuvvetler Tümeni) poniosło śmierć w ataku na jej obóz szkoleniowy w m. Barad. Prawdopodobnie wśród żołnierzy tureckich nie ma ofiar śmiertelnych.

Przypomnijmy, że wczoraj rosyjskie lotnictwo przeprowadziło zmasowane uderzenia na kanton Afrin. Atakowana była m.in. baza Tureckich Sił Zbrojnych w Basselhâya.

Zmasowane ataki rosyjskiego lotnictwa w Afrin, zaatakowana została baza wojsk tureckich

Dziś od rana rosyjskie samoloty kontynuują naloty w prowincjach Idlib i Aleppo. Ataki przeprowadzone zostały m.in. na wioskę Basruta w kantonie Afrin i na miasto Al Bara w regionie Dżabal al-Zawija.

W atakach rosyjskiego lotnictwa śmierć poniosło co najmniej dziesięciu bojowników Syryjskiej Armii Narodowej. Podobno pięciu bojowników turkmeńskiej Dywizji Sił Specjalnych Hamza (Hamza Özel Kuvvetler Tümeni) poniosło śmierć w ataku na jej obóz szkoleniowy w m. Barad. Prawdopodobnie nie ma ofiar śmiertelnych wśród żołnierzy tureckich.

Przypomnijmy, że 29 września prezydenci Rosji i Turcji mają spotkać się w Soczi, by porozmawiać o sytuacji w Syrii. Tymczasem Rosjanie zintensyfikowali ataki na znajdujące się pod kontrolą wojsk tureckich i protureckich bojowników regiony Syrii.

W oczekiwaniu na spotkanie Putin-Erdogan lotnictwo rosyjskie zintensyfikowało ataki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!