Wiadomości

CNN: Chiny rozważają wysłanie Rosji broni, którą Kreml mógłby wykorzystać w wojnie z Ukrainą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chiny rozważają wysłanie do Rosji pomocy wojskowej w postaci broni, którą Kreml mógłby wykorzystać w wojnie z Ukrainą – podała nieoficjalnie amerykańska stacja CNN, powołując się na swoje źródła.

Stany Zjednoczone zaczęły ostatnio dostrzegać „niepokojące” trendy w chińskim wsparciu dla rosyjskiego wojska i pojawiają się oznaki, że Pekin chce „podkraść się do linii” i dostarczyć pomoc wojskową Rosji, nie dając się na tym złapać – powiedzieli w rozmowie z CNN amerykańscy urzędnicy zaznajomieni z informacjami wywiadowczymi.

Stacja zaznacza, że urzędnicy nie opisali szczegółowo, jakie dane wywiadowcze, sugerujące zmianę postawy Chin, dotarły do USA, ale powiedzieli, że amerykańscy urzędnicy byli na tyle zaniepokojeni, że podzielili się tymi informacjami z sojusznikami i partnerami podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken poruszył tę kwestię podczas spotkania ze swoim chińskim odpowiednikiem Wang Yi w sobotę na marginesie konferencji. – Sekretarz dość otwarcie ostrzegał przed implikacjami i konsekwencjami udzielania przez Chiny wsparcia materialnego Rosji lub pomagania Rosji w systematycznym unikaniu sankcji – powiedział dziennikarzom wysoki rangą urzędnik Departamentu Stanu.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!