Wiadomości

Cimoszewicz pozwał „Gazetę Polską” za publikację o leśniczówce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Włodzimierz Cimoszewicz pozwał „Gazetę Polską” za marcowy artykuł o leśniczówce, którą przez lata wynajmował on w Puszczy Białowieskiej – poinformował portal niezależna.pl. Gazeta opisała zły stan, w jakim były premier ją zostawił po zakończeniu wynajmu.

Portal poinformował, że Cimoszewicz pozwał za publikację redaktora naczelnego „GP” Tomasza Sakiewicza, autora tekstu Jacka Liziniewicza i Niezależne Wydawnictwo Polskie. Terminu pierwszej rozprawy jeszcze nie wyznaczono.

W marcu „Gazeta Polska” informowała, że dotarła do wyników kontroli dotyczącej leśniczówki w Puszczy Białowieskiej dzierżawionej przez 17 lat przez Włodzimierza Cimoszewicza.

„GP” pisała m.in., że „przez 17 lat użytkowania były premier, niczym car, robił sobie, co mu się żywnie podobało. Okazało się, że na działce postawił garaże samochodowe, a także zbiornik na płynny gaz LNG. Wszystko powstało bez jakiejkolwiek zgody”.

„Wyprowadzając się, Włodzimierz Cimoszewicz postanowił zabrać wszystko, co da się wynieść. Z kuchni zniknęły nie tylko meble, samowar oraz inne pamiątki, lecz także piec. Powyrywano gniazdka i instalację elektryczną. Zabrano drzwi, ościeżnice i parapety. Zerwano nawet… boazerię” – pisała gazeta.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!