Wiadomości

Ciężkie walki w rejonie Makariwki i Urożajnego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przerzucone odwody wojsk rosyjskich do Staromłyniwki zdołały wyrównać linię frontu na linii od wsi Urożajne do wsi Nowodonieckie. Najcięższe walki toczą się obecnie w rejonie wsi Urożajne.

Jak informowaliśmy wczoraj, Ukraińcy przełamawszy pierwszą linię obrony wojsk rosyjskich posuwali się szybko naprzód, wyzwalając kolejne miejscowości. Jednakże wczoraj wieczorem Rosjanie siłami 127. Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych przypuścili kontratak na atakowaną Starmłyniwkę i zajętą wczoraj Makariwkę.

Rozgorzał bój o Staromłyniwkę, do której wdarły się wojska ukraińskie. Ale Rosjanie kontratakują…

Według stanu na godzinę 21.15 czasu kijowskiego, jak informował kanał Петренко + Сводки, trwały walki w rejonie na południowy zachód od wsi Makariwka, ale najcięższe walki toczyły się w rejonie wsi Urożajne i na północny wschód od wsi Starmłyniwka. Z uwagi na znaczenie strategiczne Starmłyniwki Rosjanie rzucili tam do walki silne odwody.

Z kolei dziś o godzinie 12.40 (czasu kijowskiego), w świetle informacji przekazanej przez kanał Петренко + Сводки, sytuacja operacyjna na kierunku staromłyniwskim przedstawiała się tak:

– Siłom Zbrojnym Ukrainy udało się odeprzeć liczne ataki wojsk rosyjskich na południe i południowy zachód od wsi Makariwka;
– przerzucone odwody wojsk rosyjskich do Staromłyniwki zdołały wyrównać linię frontu na linii od wsi Urożajne do wsi Nowodoniecki, walki trwają w rejonie wsi Urożajne, która większość pozostaje w szarej strefie;
– ze względu na strategiczne znaczenie wsi Staromłyniwka rosyjskie dowództwo będzie kontynuowało przerzuty ludzi i sprzętu w tym kierunku, po stronie Sił Zbrojnych Ukrainy intensywnie pracują artyleria i drony.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!