Wiadomości

Ciężkie walki w obwodach charkowskim, donieckim i ługańskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informuje o ciężkich walkach w obwodach charkowskim, donieckim i Lugańskim.

Na kierunku charkowwskim siły rosyjskie koncentrują swoje wysiłki na obronie zajmowanych pozycyji i zapobieganiu dalszemu natarciu wojsk ukraińskim w kierunku granicy państwową. Wojska rosyjskie przeprowadziły atak w kierunku Ternow – Izbice, odnosząc częściowy sukces, ulokowawszy się na ich północnych obrzeżach. Zdalnie eksplorowały możliwe trasy rozmieszczenia jednostek ukraińskich w rejonie osady Petriwka, 20 km na wschód od Starego Saltiwu. Przeprowadziły rozpoznanie lotnicze UAV w rejonie Szestakowa.

W kierunku sławiańskim oddziały rosyjskie skoncentrowały swoje wysiłki na atakowaniu miejscowości Dolina i Bohorodyczne, ale bez powodzenia. Rosjanie wymienili ponad 100 uszkodzonych pojazdów opancerzonych.

Na kierunku donieckim siły rosyjskie koncentrują się na operacjach ofensywnych, dążąc do okrążenia wojsk urkaińskich w rejonie Siewerodoniecka i Lisiczańska oraz blokując szlaki komunikacyjne z Bachmuta. Kontynuują one działania mające na celu uzupełnienie strat. Do miejscowości Kreminna i Starobielsk przerzucono ponad 80 sztuk sprzętu wojskowego, w tym ciężkie pojazdy panerne i systemy artyleryjskie.

Na kierunku Siewierodoniecka Rosjanie, przy wsparciu artylerii, przeprowadzali w mieście Siewierodonieck ataki, odnosząc częściowy sukces, odpychając jednostki ukraińskie od centrum miasta. Walki nadal trwają. Rosjanie prowadzili ostrzał artyleryjski stanowisk Sił Zbrojnych Ukrainy w okolicach Lisiczańska, Siwerodoniecka i Joszkiwki.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!