Wiadomości

Cieszyński: Dziwią mnie ataki naszych koalicjantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Janusz Cieszyński, minister w Kancelarii Premiera, skomentował ostre wypowiedzi Zbigniewa Ziobro w kierunku Mateusza Morawieckiego.

W minioną środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oddalił skargę Polski i Węgier. Wniosek dotyczył tzw. mechanizmu warunkowości, czyli rozporządzenia Komisji Europejskiej z grudnia 2020 roku, nazywanego w mediach “regułą pieniądze za praworządność”.

Niekorzystne dla polskiego rządu orzeczenie bardzo krytycznie ocenił minister sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro obarczył winą za taki stan rzeczy Mateusza Morawieckiego, wskazując na “historyczny błąd” premiera.

– Dziwi mnie to, że teraz są takie zupełnie niepotrzebne i nieuzasadnione ataki ze strony naszych koalicjantów – powiedział w piątek w portalu wprost.pl Janusz Cieszyński.

Mimo wszystko, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów uważa zaistniałą sytuację za “chwilową różnicę zdań” w szeregach obozu rządzącego.

– Głos, który najbardziej zapamiętałem, to wypowiedź ministra Michała Wójcika, który przyznał, że nadal razem chcemy rządzić i razem chcemy wygrać kolejne wybory – mówił Cieszyński.

W innej części programu minister odniósł się również do programu rządowego Polski Ład i problemów z nim związanych.

Przypomnijmy, że nowe przepisy podatkowe reformy Zjednoczonej Prawicy wzbudziły na tyle duże kontrowersje, że ze stanowiskami pożegnali się minister finansów Tadeusz Kościński i jego zastępca Jan Sarnowski.

– Myślę, że zawsze jest tak, iż przy dużym programie najpierw są rzeczy do korekty. Kiedy pracowałem w Ministerstwie Zdrowia, wdrażaliśmy system e-zdrowie, z którego dzisiaj wszyscy korzystają. A przecież na początku także były poprawki, zmiany i modyfikacje. Myślę, że z Polskim Ładem będzie tak samo, a wszystkie wątpliwości zostaną wyeliminowane – oznajmił Janusz Cieszyński.

Źródło: wprost.pl, dorzeczy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!