Polska Wiadomości

Cichanuska powiedziała prawdę na temat imigrantów na Campus Polska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal tysol.pl Swiatłana Cichanouska miała być gościem Campusu Polska. Ostatecznie przesłała tylko nagranie z przesłaniem do uczestników. Jego treść z całą pewnością musiała ich zaskoczyć.

Switłana Cichanouska mówi na nagraniu, że Łukaszenka zorganizował przemyt ludzi z bliskiego wschodu na Białoruś w celu wywołania kryzysu migracyjnego na granicach z Litwą, Polską i w UE.

Trwa kryzys związany z obecnością koczujących przy granicy z Polską imigrantów.

W Polsce rozpętano histerię. Politycy opozycji, celebryci i “obrońcy praw człowieka” robią wszystko by de facto udrożnić łukaszenkowski kanał przerzutu ludzi do Polski. “Wiodące media” używają materiałów propagandowych białoruskiego reżimu.

Białoruski opozycyjny dziennikarz Tadeusz Giczan opisuje proceder nazywany przez białoruskie służy “Operacją śluza”, który to system powstał już lata temu i miał służyć wywieraniu przy pomocy imigrantów presji na UE, by wymusić na niej przekazania funduszy “na ochronę”. Jednak po tym jak Białoruś porwała samolot Ryanair z Ramanem Pratasiewiczem na pokładzie i po fali krytyki z jaką miał się w związku z tym spotkać reżim, Łukaszenka powiedział:

– Zatrzymywaliśmy narkotyki i migrantów – teraz sami będziecie ich łapać

A od słów przeszedł do czynów

Ogromnie zwiększono ilość lotów z Iraku do Białorusi. Na liniach pomiędzy tymi krajami zaczęły też kursować większe samoloty, a zachęceni słowami Łukaszenki Irakijczycy zaczęli organizować się w mediach społecznościowych, by ruszać na Białoruś, a de facto w kierunku granic UE.

Imigranci wykupują wycieczki turystyczne na Białoruś w cenie od 600 do 1000 dolarów. Na miejscu mają mieć przygotowanych specjalnie na ich użytek kilka hoteli i być pod opieką białoruskich służb, które dostarczają ich pod granicę.

Chyba nie tak miało to wyglądać…

Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!