Wiadomości

Ci posłowie byli przeciwko uchwale ws. reparacji wojennych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sejm podjął uchwałę ws. reparacji. 418 posłów głosowało za, podczas gdy przeciwnych było 4 polityków. Wszyscy z Koalicji Obywatelskiej. Którzy to posłowie?

Przypomnijmy, że w czwartek 1 września na Zamku Królewskim w Warszawie zaprezentowano długo zapowiadany raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. Zespół pod kierownictwem posła PiS Arkadiusza Mularczyka oszacował straty Polski na 6 bln 220 mld 609 mln zł. Najbliższym krokiem w kierunku próby wyegzekwowania reperacji będzie dostarczenie Niemcom noty dyplomatycznej w tej sprawie.

W środę podczas obrad Sejmu 418 posłów poparło uchwałę w sprawie reparacji od Niemiec. Przeciw uchwale zagłosowało natomiast 4 posłów z klubu Koalicji Obywatelskiej: Tomasz Aniśko, Klaudia Jachira, Małgorzata Tracz i Urszula Zielińska. Od głosu wstrzymał się Krzysztof Mieszkowski z KO, 4 posłów Lewicy (Maciej Gdula, Maciej Kopiec, Katarzyna Kotula i Anita Sowińska) oraz 3 posłów koła PPS (Joanna Senyszyn, Andrzej Rozenek i Robert Kwiatkowski), a także wszyscy politycy partii Szymona Hołowni: Joanna Mucha, Hanna Gill-Piątek, Tomasz Zimoch, Michał Gramatyka, Mirosław Suchoń, Paweł Zalewski i Paulina Hennig-Kloska.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!