Wiadomości

Chuck Norris ostro: Co z Wami, ludzie? Cenicie wyżej rurki do picia niż życie?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnim czasie opublikowano badanie, z którego wynika, że dla 51% Kanadyjczyków używanie plastikowych słomek do picia jest moralnie złe, a tylko dla 26% zabicie dziecka nienarodzonego. – Czy naprawdę spodziewamy się, że w USA odsetek ten będzie inny niż u naszych północnych sąsiadów, zwłaszcza że Ameryka zalegalizowała aborcje 15 lat wcześniej – skomentował Chuck Norris.

Chuck Norris przypomniał, że ostatnio obchodzono 48. rocznicę legalizacji w USA zabijania dzieci nienarodzonych. – 22 stycznia 1973 roku Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych ogłosił swoją decyzję w sprawie Roe przeciwko Wade – przypomniał aktor. – Jedenaście lat później, 13 stycznia 1984 r., Prezydent Ronald Reagan wydał proklamację ustanawiającą 22 stycznia pierwszym Narodowym Dniem Świętości Życia Ludzkiego – zauważył.

– Wstrząsająca jest dla mnie myśl, że od tego czasu ponad 62 miliony Amerykanów straciło z tego powodu życie w łonie matki. (…) Powinniśmy się nauczyć szanować ludzkie życie od jego poczęcia – podkreślił. – Czy to w stolicy Stanów Zjednoczonych, czy w miastach w każdym stanie naszego państwa, nie powinniśmy usprawiedliwiać przemocy wobec ludzi poza łonem lub w łonie matki. Powinniśmy raczej szanować całe ludzkie życie od poczęcia do grobu – stwierdził.

Nawiązując do poruszonego tematu przywołał niedawny sondaż przeprowadzony wśród Kanadyjczyków.

– Ktoś mógł uśmiercić swoją starszą matkę lub abortować nienarodzone dziecko, ale uważa się za dobrego człowieka, ponieważ użył bambusowej, a nie plastikowej słomki – skwitował. 51 proc. badanych wskazało, że używanie plastikowych słomek jest zawsze lub zazwyczaj moralnie złe, a tylko 20 proc. myślało tak samo w związku z „umieraniem z pomocą lekarza” i 26 proc. z aborcją. – Co z Wami, ludzie? Cenicie wyżej rurki do picia niż życie? – skomentował Norris.

/Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!