Wiadomości

Chorwacka policja w nocy z niedzieli na poniedziałek ostrzelała grupę nielegalnych imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chorwacka policja w nocy z niedzieli na poniedziałek ostrzelała grupę nielegalnych imigrantów w pobliżu granicy ze Słowenią. Jeden mężczyzna został ciężko ranny. Wcześniej miał on użyć broni. Zdarzenie miało miejsce w regionie Gorski Kotar, niedaleko miasta Rijeka, które znajduje się około 20 kilometrów od granicy ze Słowenią.

Szef chorwackiego MSW Davor Bozinovic powiedział dziennikarzom, że migranci próbowali prawdopodobnie przedostać się do Słowenii. Nie znana jest liczba migrantów ani narodowość. Według wstępnych ustaleń policja postrzeliła mężczyznę, ponieważ miał on użyć broni.

Lekarze ze szpitala w Rijece, gdzie przetransportowano rannego, poinformowali, że jest on w stanie krytycznym. Pacjent musiał być natychmiast operowany. Jak przekazał reporterom minister Bozinivic, władze lokalne podejmą śledztwo w tej sprawie.

Należy podkreślić, że Chorwacja leży na szlaku migracyjnym z Bliskiego Wschodu i z Azji Centralnej, prowadzącym do krajów Unii Europejskiej. Większa cześć imigrantów przybywa z Bośni.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!