Europa Wiadomości

Chorwaci się nie szczepią i szczepić się nie będą?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Prezydent Chorwacji Zoran Milanović w telewizyjnym wywiadzie podkreślił, że obywatele jego kraju nie są słabo wyszczepieni, jak sugerują media, oskarżył te media o szerzenie covidowej paniki i podkreślił, że na świecie istnieją tysiące innych chorób, na które również należy uważać. – Nie ma życia bez ryzyka – zaakcentował.

Lewicowy prezydent Chorwacji, który aktualnie przebywa na szczycie ONZ w Nowym Jorku, mocno zdenerwował się po jednym z pytań od dziennikarzy. Zapytano go bowiem, dlaczego Chorwacja, w stosunku np. do średniej Unii Europejskiej, jest tak słabo wyszczepiona przeciwko COVID-19.

Nie sądzę, jesteśmy wystarczająco zaszczepieni. 50 procent populacji zostało zaszczepione i to wystarczy. Niech nas odgrodzą drutem kolczastym, jeśli chcą – powiedział prezydent Chorwacji.

Musimy znać cel tego szaleństwa. Jeśli celem byłoby całkowite wyeliminowanie wirusa, to wtedy mamy cel. Ale o takim celu nie słyszałem. A jeśli ktoś uważa, że taki jest właśnie cel, to powiem mu, że stracił rozum, bo to jest niemożliwe – kontynuował Milanović.

Jego zdaniem, media “nakręcają panikę” wokół COVID-19..

Dzień zaczynam od CNN i kilku innych kanałów. Gdy ich słucham, zastanawiam się, czy ja jestem normalny, czy oni są szaleni. Sieją panikę, robią to od samego początku. I nie są niestety jedyni – powiedział.

Nikt nigdy nie będzie całkowicie bezpieczny, nie ma życia bez ryzyka, bez możliwości zachorowania. Istnieją tysiące innych poważnych chorób, a my od półtora roku mówimy tylko o covid – wskazywał.

Ci, którzy chcieli, zaszczepili się i rozwiązali swój problem – mówił prezydent Chorwacji, Zoran Milanović.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!