Jan Śpiewak usłyszał wyrok za zniesławienie Dariusza Mateckiego
Wiadomości

Chore rojenia Jana Śpiewaka: Warszawa miastem osób homoseksualnych i transpłciowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jan Śpiewak z komitetu „Wygra Warszawa”, ubiegający się o stanowisko prezydenta Warszawy, zaprezentował swój program wyborczy. A więc… – powrót tęczy na Plac Zbawiciela, hostel dla osób LGBT i seksedukatorzy w szkołach.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że kandydatura Jana Śpiewaka ma pokazać, że istnieje zdecydowanie gorszy wybór aniżeli Rafał Trzaskowski. Właśnie na Placu Zbawiciela kandydat komitetu „Wygra Warszawa” zorganizował konferencję prasową. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo, bo rozmowa z dziennikarzami dotyczyła wsparcia środowiska LGBT. Śpiewak zapowiedział, że osoby homoseksualne i transpłciowe będą mogły liczyć na wsparcie, gdy w wyborach zwycięży jego komitet. Zebrał się też poważną obietnicę wyborczą. Jego pomysł na Warszawę to…

„Chciałbym zadeklarować, że jeżeli zostanę wybrany prezydentem Warszawy, tęcza wróci na plac Zbawiciela – powiedział Śpiewak.

Głos zabrała także wieloletnia działaczka SLD i kandydatka komitetu „Wygra Warszawa” na wiceprezydent stolicy Paulina Piechna-Więckiewicz. Zaproponowała ona… „Warszawską Kartę LGBT+”. Miała by ona spowodować m.in. utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób homoseksualnych i transpłciowych, wprowadzenie dodatkowych zajęć w szkołach dot. edukacji seksualnej i programu szkoły wolnej od dyskryminacji oraz infolinii dla osób LGBT.

Piechna-Więckiewicz chce też, by miasto udzielało patronatu Paradzie Równości, a na ulicach miałyby zawisnąć tęczowe flagi. W ratuszu miałby również zafunkcjonować się pełnomocnik ds.środowiska LGBT. Wygląda na to, że dla komitetu „Wygra Warszawa” najistotniejsze są sprawy środowiska homoseksualistów i transseksualistów. Pozostali mieszkańcy najlepiej, żeby się wynieśli ze stolicy Polski, która w ten sposób mogłaby zamienić się w jedyną w swoim rodzaju, jakiej nie ma w nawet najbardziej „postępowych” krajach świata.

Na szczęście, Jan Śpiewak nie ma najmniejszych szans, by zostać prezydentem Warszawy i zacząć wcielać w życie swe chore pomysły…

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!