Europa Wiadomości

Chłopcy w brytyjskiej szkole są zmuszeni nosić… spódniczki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal tysol.pl Chiltern Edge Secondary School w Oxfordshire zakazuje chłopcom noszenia szortów. Upiera się, że ci, którzy nie chcą nosić spodni, muszą zamiast tego wybrać spódnice. Nowa polityka mundurowa zakłada politykę “tylko spodni lub spódnic”, którą poprowadziła dyrektorka szkoły Moira Green.

Szkoła twierdziła, że ​​chłopcy, którzy w miesiącach letnich znajdują zbyt gorące spodnie, powinni zamiast tego nosić spódnicę w ramach “neutralnej płciowo” polityki mundurowej.

Chiltern Edge Secondary School w Oxfordshire zakazała chłopcom noszenia szortów i nalega, aby ci, którzy nie chcą nosić spodni, założyli spódnicę.

Przywódcy szkoły w Sonning Common wprowadzili “bardziej formalną” jednolitą politykę na początku roku akademickiego, która zakładała, że ​​jedynym dozwolonym ubraniem na nogi są spodnie lub spódnice.

Po zmianie, rodzic Alastair Vince-Porteous zapytał personel, czy jego syn może nosić szyte na miarę szorty – ale szkoła powiedziała, że nie były częścią munduru. Zdezorientowany ojciec został następnie poinformowany, że jednolita polityka była “neutralna płciowo”, a chłopcy mogli oczywiście nosić spódnicę, jeśli sobie tego życzyli.

Ten ruch jest zgodny z tendencją szkół do przyjmowania polityki neutralnej płci, aby pomóc uczniom transpłciowym poczuć się mile widzianym. Wiele szkół mówi teraz, że spódnice i spodnie można nosić według płci. Zgodnie z Ustawą o równości szkoły mają obowiązek chronić studentów transpłciowych przed dyskryminacją.

O ile na początku transformacji ustrojowej w 1989 w Polsce i innych krajach byłego realnego socjalizmu zewsząd pojawiały się opinie, że kulturowo “musimy dogonić Zachód” to teraz chyba uczciwym będzie powiedzieć, że nie ma za czym gonić. Dobrze wiedzieć, że żyjemy w “zaściankowym” państwie gdzie rodzic nie musi codziennie obawiać tego z jakimi szkodami psychicznymi wróci jego dziecko po wizycie w szkole.

Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!