Wiadomości

Chiny wyślą żołnierzy do Rosji. Opublikowano komunikat

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chińskie wojsko weźmie udział w ćwiczeniach Wostok-2022 w Rosji. “To nie ma nic wspólnego z obecną sytuacją międzynarodową” – napisano w komunikacie.

Jak poinformowało w środę ministerstwo obrony w Pekinie, Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza (ChAL-W) wyśle żołnierzy do udziału w ćwiczeniach Wostok-2022, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Rosji.

“W ramach rocznego planu współpracy między wojskiem Chin i Rosji, a także osiągniętego przez strony konsensusu, ChAL-W wkrótce wyśle część wojsk do Rosji w celu wzięcia udziału w ćwiczeniach Wostok-2022” – napisano w komunikacie, który przytacza agencja RIA Novosti.

Podkreślono w nim, że w ćwiczeniach wezmą udział również wojska z Indii, Białorusi, Tadżykistanu, Mongolii i innych krajów.

“Chiny wysyłają na ćwiczenie swoje wojsko w celu pogłębienia praktycznej i przyjaznej współpracy z siłami zbrojnymi innych krajów, zwiększenia poziomu współpracy strategicznej ze wszystkimi uczestnikami oraz zwiększenia zdolności do przeciwdziałania różnym zagrożeniom” – przekazał resort obrony w Pekinie, podkreślając, że udział chińskiego wojska w ćwiczeniach w Rosji “nie ma nic wspólnego z obecną sytuacją międzynarodową i regionalną”.

Wcześniej rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że w okresie od 30 sierpnia do 5 września wojska Wschodniego Okręgu Wojskowego pod dowództwem szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej gen. Walerija Gierasimowa będą prowadzić strategiczne ćwiczenia dowódczo-sztabowe. W ćwiczeniach strategicznych, które obejmą 13 poligonów Wschodniego Okręgu Wojskowego wraz z oddziałami tego okręgu, wezmą udział Siły Powietrznodesantowe, Lotnictwo Dalekiego Zasięgu i Wojskowe Lotnictwo Transportowe oraz oddziały z obcych państw.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!