Wiadomości

Chiny: Już ponad dziewięćset ofiar śmiertelnych koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dotychczasowa liczba ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w Chinach wynosi 908 – podała w poniedziałek rano chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W prowincji Hubei, gdzie w grudniu odnotowano pierwsze zakażenia koronawirusem, w niedzielę zmarło 97 osób.

Zgodnie z szacunkami Narodowej Komisji Zdrowia całkowita liczba zakażonych koronawirusem to 40.171 przypadków. W ciągu doby nastąpił przyrost o 3062 nowe infekcje. Ze szpitala wypisano w niedzielę ogółem 632 osoby.

Jak podkreślają media zarówno w Chinach, jak i za granicą wraz z nowym bilansem zgonów z powodu koronawirusa przekroczona została całkowita liczba zgonów wywołanych w 2003 r. SARS, tj. ciężką ostrą niewydolnością oddechową (Severe Acute Respiratory Syndrome). Wirus ten, wykryty pod koniec 2002 roku w prowincji Guangdong, na południu Chin, spowodował do końca 2003 roku śmierć 774 osób, w tym – 349 w samych Chinach kontynentalnych.

Według szacunków Narodowej Komisji Zdrowia podanych w sobotę rano w piątek odnotowano 2656 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W porównaniu do danych z piątku rano, gdy informowano o 3399 nowych przypadkach, dane z soboty i niedzieli „wskazują na spadek zapadalności i zniżenie dynamiki rozwoju epidemii. Jeśli pamiętać jak błyskawicznie rozwijała się epidemia SARS, można zaryzykować stwierdzenie, że epidemia nieco słabnie” – zaznacza w komentarzu Associated Press.

/onet.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!