Wiadomości

Chiński MSZ zaprzecza doniesieniom o rozmieszczeniu rakiet balistycznych przy granicy z Rosją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin odniosło się dziś do wczorajszych doniesień o rozmieszczeniu przy granicy z Rosją wyrzutni rakiet balistycznych, stwierdzając, że informacje te są oparte na domysłach i spekulacjach.

 

Chiński anglojęzyczny dziennik „Global Times” poinformował wczoraj, że Chiny rozmieściły przy granicy z Rosją w północno-wschodniej części kraju rakietowe pociski balistyczne Dongfeng-41. Pociski te, jak zaznaczono, mają zasięg 14 tys. kilometrów i przenoszą 10 – 12 atomowych głowic bojowych. Miały one zostać sfotografowane w prowincji Heilongjiang, która graniczy z terytorium Rosji.

 

„W obecnym czasie stosunki w zakresie strategicznego partnerstwa i współpracy między Chinami a Rosją znajdują się na wysokim poziomie, współpraca strategiczna między obydwoma krajami stale się pogłębia, także współpraca obu krajów w innych dziedzinach pogłębia się. Odnosząc się do sprawy obecności wojskowej – to są to tylko domysły i spekulacje, które rozpowszechniane są w internecie” – stwierdzono w pisemnym oświadczeniu resortu spraw zagranicznych Chin.

 

Analogiczną odpowiedź zawiera otrzymane przez Rosyjską Agencję Informacyjną Ria-Novosti pismo Ministerstwa Obrony ChRL, w którym informacje te również nazwano spekulacjami.

 

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!