Wiadomości

Chcieli dotrzeć do Niemiec, ale mieli pecha…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W okolicach Budomierza na Podkarpaciu funkcjonariusze z Placówki SG w Lubaczowie zatrzymali dwóch obywateli Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Mieli przy sobie fałszywe austriackie dowody osobiste i zamierzali dotrzeć na Zachód.

W trakcie patrolu funkcjonariusze SG zauważyli ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Zatrzymano dwóch obywateli Turcji w wieku 20 oraz 39 lat. Mężczyźni mieli przy sobie tureckie dokumenty potwierdzające tożsamość. Dodatkowo w ich bagażach były fałszywe austriackie dowody osobiste z aktualnymi fotografiami. Imigranci chcieli wykorzystać je jako autentyczne w dalszej podróży na Zachód Europy. Przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy oraz planu wykorzystania fałszywych dokumentów. Zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji. W prowadzonych działaniach brał udział pies służbowy.

W tej samej okolicy dostrzeżono także obywatela Turcji, który przyjechał w regon granicy samochodem. Okazało się, że miał odebrać zatrzymanych już wcześniej przez funkcjonariuszy SG cudzoziemców i przewieźć ich dalej na zachód. Mężczyzna posiadał w Niemczech status uchodźcy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!