Wiadomości

Chcą doprowadzić do zamieszek w Warszawie w dniu 11 listopada?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd polecił przywrócić grupie 14 Kobiet z Mostu zgodę na zgromadzenie 11 listopada pomiędzy rondem Dmowskiego a Błoniami Stadionu Narodowego – przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk. Dodała, że jest to skutkiem prawomocnego uchylenia zgody na organizację zgromadzenia cyklicznego Marsz Niepodległości. “Światli Europejczycy”, wyznawcy ideologii LGBT, którzy nienawidzą Polski, ewidentnie chodzi o to, by w dniu 11 listopada w Warszawie doszło do zamieszek…

– Przy zgromadzeniach w trybie zwykłym obowiązuje zasada pierwszeństwa. Osoba prywatna, później przyznała się do tego grupa 14 Kobiet z Mostu, zarejestrowała wniosek już kilka tygodni temu. W momencie, kiedy wojewoda mazowiecki uznał Marsz Niepodległości jako wydarzenie cykliczne, to ratusz musiał cofnąć zgodę na to zgromadzenie. Takie cykliczne zgromadzenia mają pierwszeństwo – przekazała rzecznik stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk. – Zgłaszające poszły z tym do sądu – zaznaczyła.

Jak już pisaliśmy, w środę Sąd Okręgowy uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia Marsz Niepodległości. Sąd uwzględnił odwołanie warszawskiego ratusza w tej sprawie.

– Tego samego dnia, na innym posiedzeniu Sąd Okręgowy polecił miastu przywrócenie anulowanego zgromadzenia, ponieważ w tym czasie i miejscu nie ma zgłoszonego wydarzenia cyklicznego, które miałoby pierwszeństwo – wyjaśniła rzecznik. Dodała też, że w międzyczasie dużo podmiotów zgłaszało na 11 listopada zgromadzenia w różnych miejscach i godzinach.

– Mamy jeszcze czas na rejestrację tych zgromadzeń. Ustawa mówi, że na 96 godzin przed datą takiego zgromadzenia musimy wydać decyzję, czy je rejestrujemy, czy też nie. Czas jest potrzebny, bo od decyzji przysługuje odwołanie do sądu – powiedziała Monika Beuth-Lutyk. – Analizujemy różne scenariusze i w ustawowym terminie będzie decyzja w tej sprawie – dodała.

Czytaj też:

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody dot. Marszu Niepodległości

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!