Wiadomości

Cenzura na You Tube. PCh24 zablokowane za materiał o LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kanał PCh24TV został tymczasowo zablokowany przez You Tube. Chodzi o materiał dot. tematyki LGBT.

Sprawa dotyczy nieopublikowanego filmu „Ich prawdziwe cele” telewizji internetowej PCh24TV, która działała na platformie You Tube. Jak czytamy na stronie PCh24 film przybliżał „społeczno-polityczne motywy działalności organizacji LGBT”.

Telewizja internetowa najpierw otrzymała ostrzeżenie o usunięciu programu ze względu na “naruszenie wytycznych dla społeczności”. W wiadomości zapewniono, że jest to jedynie ostrzeżenie – bez żadnej kary. Chwilę później jednak kanał poinformowano, że zostaje na niego nałożona siedmiodniowa blokada.

Dodatkowo przekazano, że jeżeli standardy zostaną ponownie naruszone, to You Tube nałoży blokadę na dwa tygodnie, a jeszcze następnym razem kanał zostanie całkowicie usunięty.

„Widzimy wyraźnie, jak na naszych oczach w sposób arbitralny decydowane jest co można, a czego nie można zobaczyć w sieci. Być może weszliśmy w nową erę cenzury, gdzie kara dotyczy jeszcze nieopublikowanych, roboczych treści. Sytuacja dobitnie przypomina literacki motyw myślozbrodni z książki „1984” G. Orwella” – czytamy na stronie PCh24.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!