Świat Wiadomości

Celine Dion w służbie ideologii gender…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl Celine Dion zaangażowała się w promocję ideologii gender. Kanadyjska piosenkarka wypuściła serię ubrań z jednakowym fasonem dla każdego dziecka – bez względu na jego płeć. Zdaniem piosenkarki, nie możemy narzucać najmłodszym z góry narzuconych ról. Dotyczy to także, jej zdaniem, płci.

Seria ubrań zaprojektowana przez Celine Dion nosi nazwę „Celinununu”. „Zawsze uwielbiałam Nununu oraz to co prezentowali. Nawiązanie współpracy w celu przybliżenia dialogu na rzecz równości (…) ma dla mnie duży sens” – przekonuje piosenkarka.

Dziecięce ubranka zaprezentowane na oficjalnej stronie „Celinununu” znacznie odbiegają od standardowych produktów przeznaczonych dla najmłodszych. Zamiast feerii barw i dziecięcego klimatu, w projekcie piosenkarki dominuje czerń, biel i szarość. Niektóre produkty zawierają także napis „New Order” (ang. Nowy Porządek) oraz czaszki.

Motywacje, które stoją za projektem (oprócz oczywiście finansowych), najlepiej ukazuje telewizyjna reklama produktu. Celine Dion, jako główna bohaterka, w stylu Mission Impossible, zakrada się na porodówkę, a w tle słyszymy wypowiadane przez nią hasła. „Nasze dzieci, tak naprawdę nie są nasze, jako że wszyscy jesteśmy połączeni z odwiecznym łańcuchem znanym jako życie. Dla nas są całym światem, ale w rzeczywistości jesteśmy tylko cząstką ich wszechświata (…) Możemy je na siłę wrzucić w przyszłość, ale wybór będzie należał wyłącznie do nich”. Podczas wypowiadania tych słów, klasyczny podział na dziewczynki i chłopców zostaje usunięty. Różowe ubranka dziewczynek i niebieskie – należące do chłopców, zostają zastąpione ubraniami z serii „Celinununu”. W miejsce podświetlonych symboli mężczyzny i kobiety, pojawiają się dwa… czarne krzyże.

Krzyż jest także stałym elementem kampanii Celinununu. Dominuje w materiałach promocyjnych oraz jest obecny na niektórych produktach z nowej serii. Uzasadnione jest pytanie, czy mamy tu do czynienia z bluźnierstwem, czy może jednak wybranie takiej symboliki niesie ze sobą inny przekaz?

Popularna piosenkarka urodziła się w wielorodzinnej katolickiej rodzinie. Celine była ostatnim z czternastu dzieci. Zanim rozpoczęła swoją karierę, uczęszczała do katolickiego gimnazjum św. Judy w Charlemagne (Quebec, Kanada).

Bycie celebrytą to stan umysłu. Obawiamy się iż nieodwracalny…
Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!