Wiadomości

Celebrytka o koronawirusie: “To prezent dla planety”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi modelka Elyse Knowles udzieliła wywiadu „A Conscious Collection”, w którym mówiła o planecie, a także odniosła się do zagrożenia epidemiologicznego wywołanego przez pandemię COVID-19.

– Podczas gdy rozprzestrzenianie się koronawirusa jest druzgocące na niezliczone sposoby, jeśli szukamy czegoś pozytywnego – znajdziemy prezent, który otrzymaliśmy od naszej planety – powiedziała modelka w dniu, w którym na świecie potwierdzonych było ponad 2,5 mln przypadków zakażenia koronawirusem, a bilans ofiar śmiertelnych przekroczył 178 tys.

W mediach społecznościowych na modelkę spadła fala oburzenia: „Ludzie stracili życie. To nie jest prezent od planety. To tragiczna choroba zabijająca tysiące. Idiotyczne komentarze”, „Powiedz to rodzinom zmarłych. Cholerna idiotka”, „Brak szacunku. To po prostu bezmyślność” – komentowali wstrząśnięci internauci.

Co ciekawe, pojawiały się także pozytywne opinie. „Prawdopodobnie nie tak powinnaś to powiedzieć, ale masz rację. Niezwykle smutne i niefortunne jest to, że dochodzi do zgonów, ale fakty mówią same za siebie: obecnie odnotowuje się spadek poziomu zanieczyszczenia”, „Ludzie są plagą planety i teraz w czasach »społecznej kwarantanny« zaczyna się ona powoli leczyć zanim zaczniemy ją znowu niszczyć” – czytamy w komentarzach.

/zdrowie.wprost.pl, fot. realestate.com.au/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!