Wiadomości

CBŚP zlikwidowało nielegalną krajalnię tytoniu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci CBŚP z Bielska – Białej zatrzymali 5 mężczyzn w wieku od 36 do 52 lat w nielegalnej wytwórni krajanki tytoniowej na Śląsku. Zabezpieczyli prawie 4,5 tony tytoniu, ponad pół tysiąca papierosów i maszyny służące do produkcji i suszenia tytoniu. Według funkcjonariuszy, gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 2,5 mln złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane przestępstwami karno – skarbowymi i udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej.

Policjanci CBŚP z Bielska Białej przypuszczali, że w jednym z magazynów w powiecie pszczyńskim może odbywać się nielegalna produkcja krajanki tytoniowej. Policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy służb podległych ministrowi finansów, wkroczyli do budynku, w którym trwała nielegalna produkcja. 5 mężczyzn, obsługujących maszyny, nie spodziewało się zatrzymania.

Policjanci przeszukali pomieszczenia i zabezpieczyli duże ilości suszu i krajanki tytoniowej, ponad pół tys. papierosów, a także dwie elektryczne maszyny do cięcia tytoniu z kompletnym osprzętem i bęben do parowania i suszenia tytoniu. Funkcjonariusze ustalili, że w przypadku wprowadzenia tytoniu na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 2,5 mln złotych.

Prokurator Regionalny w Katowicach przedstawił mężczyznom zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnieniem przestępstw karno – skarbowych. Za to grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Lider, który również znajdował się w magazynie, odpowie dodatkowo za kierowanie zorganizowaną grupą. W tym przypadku może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Wobec zatrzymanych, prokurator Prokuratury Regionalnej w Katowicach zastosował dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju.

Według policjantów CBSP, sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

/CBŚP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!