Wiadomości

CBA bierze się za Sikorskiego. Trwa kontrola jego oświadczeń majątkowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę oświadczeń majątkowych Radosława Sikorskiego – czytamy w komunikacie. Ma to związek z ujawnionymi przez holenderskie media informacjami o przelewach, które europoseł PO otrzymywał z ZEA.

Kontrolę prowadzą funkcjonariusze Departamentu Postępowań Kontrolnych CBA. Przez najbliższe trzy miesiące będą sprawdzać prawidłowość i prawdziwość oświadczeń majątkowych złożonych przez Sikorskiego w latach 2019–2022 w związku z wykonywaniem przez niego mandatu europosła. Zakończenie kontroli planowane jest na 10 maja, ale może ono zostać wydłużone o kolejne 6 miesięcy.

W czwartek holenderska gazeta „NRC” napisała, że europoseł KO Radosław Sikorski otrzymuje od Zjednoczonych Emiratów Arabskich 100 tys. dolarów rocznie za doradztwo przy konferencji Sir Bani Yas. „Konferencja została utworzona przez Emiraty nieco ponad 10 lat temu jako sposób na prowadzenie międzynarodowej dyplomacji za pomocą »miękkiej siły«” – czytamy.

Rozmówcy liberalnej holenderskiej gazety twierdzą, że zachowanie Radosława Sikorskiego podczas głosowań w połączeniu z płatnościami budzi podejrzenia.

/CBA, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!