Wiadomości

Bytom: Zatrzymana 23-latka podejrzana o uduszenie swojego dziecka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Wczoraj dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu otrzymał informację o prawdopodobnej śmierci dziecka. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej przez policjantów i załogę pogotowia ratunkowego, dziecko nie odzyskało funkcji życiowych. Mundurowi zatrzymali 23-letnią matkę dziecka, a Prokuratura Rejonowa w Bytomiu wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny śmierci dziecka” – informuje Śląska Policja.

“Wczoraj dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, jednak pomimo podjętej akcji reanimacyjnej przez mundurowych i załogę pogotowia ratunkowego, 2-letnia dziewczynka nie odzyskała funkcji życiowych. Na miejscu przeprowadzone zostały czynności z udziałem Prokuratora, a 23-letnia matka dziecka została zatrzymana. Prokuratura Rejonowa w Bytomiu wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny śmierci dziecka” – czytamy w komunikacie policji.

Szef Prokuratury Rejonowej w Bytomiu Marek Furdzik poinformował o przedstawieniu 23-latce zarzutów. Kobieta jest oskarżana o dopuszczenie się zbrodni zabójstwa — pozbawienia życia dziecka poprzez jego uduszenie. Jak dodawał, oskarżona podczas przesłuchania w żaden sposób nie odniosła się do zarzutu. Milczała, kiedy śledczy przedstawiali jej opis sytuacji. W piątek 2 grudnia do sądu wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie kobiety. Zarządzono też sekcję zwłok, której wyniki pomogą ustalić dokładną przyczynę śmierci dziecka. Wstępna opinia biegłego mówi o uduszeniu.

/Śląska Policja, wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!