Wiadomości

Były wiceprezydent Iranu został skazany na karę śmierci za zabicie żony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeden z byłych wiceprezydentów Iranu i były burmistrz Teheranu Mohammad Ali Najafi został skazany na karę śmierci za zabicie swojej żony oraz nielegalne posiadanie broni – poinformowała irańska telewizja państwowa, powołując się na źródła sądowe.

Rzecznik sądownictwa Gholamhossein Esmaili powiedział, że były burmistrz Teheranu został oskarżony m.in. o morderstwo z premedytacją i nielegalne posiadanie broni. Ciało 36-letniej Mitry Ostad znaleziono 28 maja w wannie jej mieszkania. Jeszcze tego samego dnia polityk został aresztowany. Po aresztowaniu tłumaczył, że wcześniej pokłócił się z żoną, ale jej śmierć to był wypadek.

– Poszła do łazienki. Poszedłem za nią głównie dlatego, że chciałem ją przestraszyć. Pokazałem jej pistolet i powiedziałem: chcesz zakończyć kłótnię czy nie? Spanikowała i wskoczyła na mnie – relacjonował Najafi

Najafi może jeszcze odwołać się od wyroku, przy czym rodzina zabitej żony wnioskowała o zastosowanie islamskiego prawa odwetu, które przewiduje karę śmierci w takiej sytuacji.

Najafi był wcześniej zastępcą prezydenta Hassana Rouhaniego ds. gospodarki i ministrem edukacji. Burmistrzem Teheranu został w sierpniu 2017 roku, ale zrezygnował w kwietniu 2018 roku, gdy wyszło na jaw, że uczestniczył w tańcu wykonywanym przez uczennice.

/TVP Info, rp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!