Wiadomości

Były szef olsztyńskiej PO nie żyje, prawdopodobnie popełnił samobójstwo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były szef olsztyńskich struktur Platformy Obywatelskiej Jan Tandyrak został nad ranem odnaleziony martwy. Mężczyzna miał popełnić samobójstwo, strzelając do siebie z broni myśliwskiej. Okoliczności tego zdarzenia bada prokuratura.

Jak informuje „Super Express”, w aucie zaparkowanym na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie nad ranem odnalezione zostało ciało Jana Tandyraka.

Zwłoki polityka odnalazł kierowca auta dostawczego. – Kiedy powoli zrównałem się z białym renault kadjarem, zobaczyłem makabryczny widok. Na miejscu siedział mężczyzna ok. 50 lat, cały zakrwawiony, a w ręku trzymał broń myśliwską – powiedział gazecie mężczyzna.

Sprawą zajmuje się teraz olsztyńska prokuratura i policja. – Prowadzone są oględziny pojazdu, a zwłoki zostaną zabezpieczone do sekcji – powiedział cytowany przez portal olsztyn.wm Rafał Prokopczyk z KMP w Olsztynie. – Prokurator na tę chwilę wyklucza udział osób trzecich – dodał.

Jan Tandyrak był szefem olsztyńskich struktur PO przez 7 lat. W przeszłości pełnił również funkcję przewodniczącego Rady Miasta Olsztyna.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!