Wiadomości

Były skarbnik KOD był nakłaniany do fałszowania dokumentów?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Piotr Chabora, który podał się niedawno do dymisji i był skarbnikiem KOD, złożył doniesienie do prokuratury, z którego wynika, że był nakłaniany do fałszowania dokumentacji finansowej. o czym donosi portal onet.pl.

– Skarbnik KOD-u 16 stycznia złożył zawiadomienie do prokuratury, że miał być nakłaniany do fałszowania dowodów księgowych, a dokładnie dowodów wpłaty za dwie ostatnie faktury. Lider KOD nie wpłacił tych pieniędzy, sprawa została przekierowana z prokuratury rejonowej do okręgowej. Tam trwają czynności – mówił jeden z autorów tekstu Andrzej Gajcy w rozmowie z TVP Info.

12 stycznia br. dziennikarze opisali sprawę dwóch dodatkowych faktur wystawionych KOD-owi przez firmę MKM-Studio Mateusza Kijowskiego. Ten twierdził następnie, że faktury zostały wystawione omyłkowo i że pieniądze za nie zostały zwrócone na konto KOD.

Chabora tłumaczy, że w jego ocenie „zachodzi uzasadnione podejrzenie”, iż próbowano nakłonić go do popełnienia przestępstwa polegającego na poświadczeniu nieprawdy, to jest potwierdzenia rzekomego zwrotu pieniędzy do kasy stowarzyszenia.

– Te dokumenty są autentyczne, nikt nie jest w stanie ich podważyć ani zakwestionować – powiedział Gajcy, dodając, że Kijowski mówił wprost, że nic mu na ten temat nie wiadomo.

/TVP Info, Onet.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!