Wiadomości

Były radny PiS został skazany za znęcanie się nad żoną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy skazał Rafała P. – byłego radnego Prawa i Sprawiedliwości – na karę dwóch lat więzienia, głównie za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Zobowiązał też oskarżonego do zapłaty 75 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonej.

Rafał P. został uznany winnym znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną. Miało to trwać od lutego 2006 r. do końca 2017 r. w Bydgoszczy i Łochowie k. Bydgoszczy. Polegało to na wszczynaniu awantur, w trakcie których Rafała P. kierował pod jej adresem słowa wulgarne, powszechnie uznawane za obraźliwe, na poniżaniu jej, także w obecności innych osób, grożeniu pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, na ograniczaniu korzystania ze wspólnych środków finansowych i rzeczy, na zmuszaniu do określonego zachowania, a także popychaniu, kopaniu, uderzaniu, podduszaniu i szarpaniu. Za to przestępstwo sąd wymierzył karę 2 lat więzienia.

Sąd orzeł też kary po 3 miesiące pozbawienia wolności za wdarcie się do zajmowanego przez pokrzywdzoną cudzego mieszkania i nieopuszczenie go, pomimo jej żądań oraz zniszczenie – poprzez pocięcie – karty SIM do telefonu komórkowego, dowodu osobistego i prawa jazdy pokrzywdzonej. Wymierzył nadto Rafałowi P. karę 6 miesięcy za uporczywe nękanie pokrzywdzonej poprzez liczne wiadomości tekstowe, nagrywanie jej telefonem komórkowym oraz nachodzenie w miejscach przebywania.

Sędzia Bartosz Lau stwierdził, że kara dwóch lat pozbawienia wolności jest wystarczająca. Zwrócił on przy tym uwagę, że przestępstwa naruszenia miru domowego, zniszczenia dokumentów i stalikingu były kontynuacją psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną, które było pierwszoplanowe w tej sprawie.

– Istotna jest też funkcja kompensacyjna prawa karnego, co oznacza, że pokrzywdzona jakąś zapłatę musi otrzymać. Trudne jest ustalenie kwoty, więc takim środkiem zamiast jest nawiązka w wysokości 75 tys. zł. Nie zamyka to drogi do ewentualnych roszczeń cywilnych, gdyby takie strona chciała zgłaszać – dodał sędzia.

Przypomnijmy, Rafał P. był radnym miejskim z ramienia PiS w Bydgoszczy.

/rmf24.pl/

Grzegorz Braun! Stanisław Michalkiewicz! Jerzy Robert Nowak i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!