Putin przejmie zagraniczne samoloty?
Wiadomości

Były premier Wielkiej Brytanii ujawnia szczegóły spotkania z Putinem: “Groził mi nawet wtedy”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown wspomina, że prezydent Rosji Władimir Putin groził mu podczas oficjalnej wizyty w Moskwie w 2006 roku. Podkreśla, że nie rozumie zdziwienia zachodnich polityków na wieść o groźbach stosowanych współcześnie przez dyplomację Kremla. Jego zdaniem takie zwyczaje panują w Rosji od dawna.

Były premier w rozmowie z “The Telegraph Magazine” komentował bieżące kwestie związane z wojną na Ukrainie. Podzielił się również szokującymi szczegółami dot. jego spotkania z Władimirem Putinem. – Nigdy nie miałem złudzeń co do tego, jaki był Putin – podkreśla Brytyjczyk.

Polityk opisuje, że podczas jego wizyty w Moskwie Rosjanie stosowali rozmaite techniki poniżenia gościa przed szefem Kremla. – Usadzono mnie na bardzo niskim siedzeniu, tak że patrzyłem na niego z dołu – wspomina Brown.

Jego zdaniem powyższy zabieg wynika z faktu, że Putin nie jest mężczyzną wysokiego wzrostu. Z tego względu ma nosić podwyższające obuwie, a jego goście są sadzani w pozycji niższej od Rosjanina.

Pewien element spotkania zdawał się przypominać, że Władimir Putin swą karierę zaczynał od pracy w KGB, gdzie dosłużył się nawet stopnia podpułkownika.

– W każdym razie tego dnia wyjął te dokumenty i zaczął czytać wszystkie informacje, które miał o mnie, jakby chciał udowodnić, że wie o mnie więcej niż ja o sobie – opowiada były premier. – Więc kiedy ludzie mówią, że Putin się zmienił i dopiero teraz grozi, mogę wam powiedzieć, że groził mi nawet wtedy – mówi brytyjski polityk.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!