Europa Polska Wiadomości

Były premier Wielkiej Brytanii David Cameron przyjechał do Polski z pomocą humanitarną dla uchodźców z Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu polsanews.pl były premier Wielkiej Brytanii David Cameron dotarł z soboty na niedzielę do Polski z pomocą humanitarną dla uchodźców wojennych z Ukrainy – poinformował Cameron na Twitterze. Jechał małą ciężarówką z rzeczami dla Ukraińców, podróż zajęła mu ok. 20 godzin

W opublikowanym nagraniu zamieszczonym na Twitterze z soboty na niedzielę, Cameron przekazał, że droga z Wielkiej Brytanii do Polski małą ciężarówką z rzeczami dla Ukraińców, zajęła mu ok. 20 godzin. Z dwiema osobami z organizacji pomocowej Chippy Larder wyruszył do Polski w piątek.

Na nocnym nagraniu Cameron przekazał, że znajduje się blisko polsko-ukraińskiej granicy, w magazynie Czerwonego Krzyża. Jak mówił, przywiózł rzeczy potrzebne uchodźcom.

Były premier Wielkiej Brytanii we wcześniejszych wpisach wyjaśniał, że Chippy Larder to lokalny projekt pomocy rodzinom o niskich dochodach. Są one wspierane nadwyżkami żywności z supermarketów.

Jak przekazała w sobotę rano Straż Graniczna, od 24 lutego, kiedy rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę, do Polski wjechało z Ukrainy 2 041 391 osób.

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!