Wiadomości

Były premier RP chce się sprawdzić jako bokser i wkrótce pojawi się na ringu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kazimierz Marcinkiewicz 2 czerwca zmierzy się w boksie z Rafałem Collinsem, fundatorem Fundacji Braci Collins. Walka odbędzie się w hotelu Marriot w Warszawie w trakcie Collins Charity Fight Night.

„Były premier i prezydent m.st. Warszawy zgodził się wziąć udział w walce w formule bokserskiej z fundatorem Fundacji Braci Collins – Rafałem Collinsem – za co bardzo dziękujemy. Szanujemy odwagę do wyjścia ze swojej strefy komfortu na rzecz charytatywnej inicjatywy i wsparcia potrzebujących dzieciaków” – piszą organizatorzy gali bokserskiej.

„Całkowity dochód z organizacji gali zostanie przeznaczony na działania statutowe Fundacji Braci Collins. Zebrane środki dofinansują projekty skierowane przede wszystkim do dzieci oraz rodzin w trudnej sytuacji materialnej. W zeszłym roku Fundacja Braci Collins przekazała potrzebującym ponad 600 000 zł” – wskazuje Rafał Collins, przeciwnik Marcinkiewicza.

Kazimierz Marcinkiewicz w latach 1992–1993 był wiceministem edukacji narodowej w rządzie Hanny Suchockie. Następnie, w latach 1997–2006, był posłem na Sejm III, IV i V kadencji

W roku 2001 objął funkcję przewodniczącego klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, był jednym z liderów PiS w pierwszych latach istnienia tej partii. Przez kilka miesięcy w 2006 roku pełnił funkcję prezydenta miasta stołecznego Warszawy.

27 września 2005 Jarosław Kaczyński wyznaczył Kazimierza Marcinkiewicza jako kandydata PiS na stanowisko premiera po zwycięskich dla tej partii wyborach parlamentarnych. 7 lipca 2006 Marcinkiewicz poinformował komitet polityczny PiS o zamiarze podania się do dymisji.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!