Wiadomości

Były karmelita i czynny homoseksualista na Kongresie Katoliczek i Katolików

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Jeśli więc homoseksualista próbowałby żyć i postępować tak, jak gdyby był heteroseksualny, wykraczałby przeciwko prawu naturalnemu” – powiedział aktywista, który ongiś miał służyć Bogu, a dziś służy szatanowi.

Martin Pendergast, brytyjski zakonnik, który zrzucił habit i żyje w związku z innym mężczyzną, był gościem spotkania zorganizowanego przez Kongres Katoliczek i Katolików. Aktywista ruchu „katolików LGBT” pouczył polskich słuchaczy na temat poprawnej w świetle homoseksualnej i genderowej ideologii postawy wobec małżeństwa i związków partnerskich.

Pendergast jest członkiem Rady Pastoralnej Katolików LGBT w Westminster (LGBT Catholics Westminster Pastoral Council) i gościł z prelekcją online w ramach działań organizacji, której aspiracją jest wspieranie reformy Kościoła w Polsce. Były karmelita od lat działa pod hasłem „pogodzić seksualność z wiarą”. Organizatorzy oczekują, że tego typu inicjatywy wniosą „dużo nadziei i dobrych praktyk w Kościele wobec osób LGBT+”. Na materiałach promocyjnych znalazła się grafika przedstawiająca rozłożone dłonie, a nad nimi okrąg w kolorach „tęczy” i krzyż.

Kongres nie udostępnił jeszcze nagrania ze spotkania, znane są natomiast poglądy brytyjskiego gościa, który udzielił wywiadu portalowi Kontakt, określającemu się jako „internetowy magazyn katolewicy społecznej”. Stwierdził tam m. in. istnienie prymatu indywidualnego sumienia nad nauczaniem Kościoła.

– Musimy mieć w pełni ukształtowane i rozwinięte sumienie, by podejmować decyzje o niezgodzie na coś, co jest częścią nauczania Kościoła. Takie decyzje musimy opierać na rozwijanej wciąż myśli teologicznej i osiągnięciach innych nauk – antropologii, socjologii i tym podobnych – powiedział Pendergast.

Aktywista powielił także jeden ze sztandarowych sloganów ideologii LGBT o rzekomo zgodnym z naturą charakterze homoseksualizmu. „Jeśli więc homoseksualista próbowałby żyć i postępować tak, jak gdyby był heteroseksualny, wykraczałby przeciwko prawu naturalnemu, ponieważ akty heteroseksualne nie przynależą do jego natury. I odwrotnie, dla osoby heteroseksualnej wbrew prawu naturalnemu byłyby akty homoseksualne. Ale jest czymś naturalnym dla gejów i lesbijek życie i wyrażanie siebie w wiernych związkach homoerotycznych” – przekonywał.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!